Deratyzacja Warszawa – szybko i skutecznie


Zwalczanie szczurów w Warszawie nie należy do najprostszych zadań – związane jest to przede wszystkim z dużą ilością pustostanów, ale też i gęstością zaludnienia. Im bardziej zaludniony obszar, tym ilość kolonii jest większa. Dodatkowo w ochronie przed szczurami nie służą nasze przyzwyczajenia i brak dbałości o czystość.
Rozrzucone na ulicach śmieci, resztki jedzenia przyciągają szczury, dlatego też w przypadku zauważenia dużej kolonii konieczne jest zgłoszenie tego faktu do administratora, a w przypadku właściciela lub zarządcy budynku – o kontakt z firmą, która deratyzację szczurów przeprowadza fachowo.


W zależności od wielkości kolonii, a także od problemu miejscowego jako profesjonalna firma możemy dostosować nasze działania, aby zapobiec dalszemu rozrostowi kolonii. Odszczurzanie Warszawa – zapraszamy do kontaktu.

Obowiązek deratyzacji ustawa – jak często odszczurzać Warszawa?


Każde większe, ale też i mniejsze miasto mierzy się z problemem zbyt dużej ilości szczurów. Deratyzacja w takim wypadku jest niezbędna, szczególnie że jedna kolonia szczurów może sięgać nawet do 200 osobników.


Obowiązek deratyzacji został nałożony w 2008 roku na każdego właściciela nieruchomości. Nie ma znaczenia, jakie jest przeznaczenie budynku czy działki. Ustawa ta ma na celu ograniczenie kolonii gryzoni, ale przede wszystkim ma znaczenie epidemiologiczne, dzięki czemu nie dochodzi do rozprzestrzeniania się groźnych dla ludzi chorób.


Natomiast to, jak często przeprowadzać deratyzację zależy przede wszystkim od prawa miejscowego. Gminy nakładają obowiązkowe terminy deratyzacji, szczególnie w restauracjach czy sklepach spożywczych, gdzie rozrost kolonii gryzoni jest bardzo szybki.
Przeważnie deratyzacja musi odbywać się dwa razy do roku, choć w przypadku wykrycia zagrożenia, prawo miejscowe może nakazać wykonanie deratyzacji częściej. Przeważnie jednak wykonuje się ją jesienią i zimą.


Jak często przeprowadzać deratyzację w domu?


Jak wspomnieliśmy w akapicie wyżej, obowiązek deratyzacji dotyczy każdego właściciela działki lub nieruchomości. Oczywiście deratyzację należy przeprowadzać z głową i działania dostosować do występującego problemu i prawa miejscowego.


W miejscach, w których kolonia szczurów osiąga zawrotną ilość osobników konieczna będzie częstsza deratyzacja, zaś w miejscach gdzie szczury prawie nie występują – wystarczy dostosowanie się do dwukrotnego przeprowadzenia deratyzacji.
 

Jak działają trutki na szczury?


Stosowane przez nas trutki działają nawet na te najbardziej wybredne szczury, myszy, dzięki czemu sama deratyzacja jest o wiele bardziej skuteczna. Używamy wyłącznie trutek jednodawkowych. Wystarczy pobranie małej ilości trutki przez gryzonia (1-3 gramy trutki), by doprowadziło to do jego unieszkodliwienia. 


To właśnie dzięki temu trutki jednodawkowe odznaczają się wysoką skutecznością w zwalczaniu gryzoni, o czym przekonaliśmy się przy naszym wieloletnim doświadczeniu.


Jakie choroby przenoszą szczury?


Szczury, czy myszy, mimo że są ssakami u wielu osób wywołują paraliżujący strach. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że od setek lat przenoszą one różne choroby, które rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie prowadząc  do wielu epidemii wśród ludzi.


Do najpopularniejszych chorób przenoszonych przez szczury należą:

 

  • dżuma – mimo, że to choroba, która kojarzy nam się z latami minionymi, wciąż występuje w regionach mocno zaludnionych i ze znacznie gorszym dostępem do kanalizacji, jak Azja czy Afryka;
  • tyfus plamisty;
  • tularemia;
  • gorączka szczurza;
  • leptospiroza.

 

Oczywiście, aby doszło do zakażenia muszą być spełnione pewne warunki – najczęściej to ugryzienie przez gryzonia, albo ugryzienie przez pchłę czy wesz, która wcześniej żerowała na zakażonym szczurze. Dlatego też tak ważna jest okresowa deratyzacja.
 

ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Deratyzacja Warszawa


Im bardziej zurbanizowany obszar, tym większy problem związany z obecnością szczurów oraz myszy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – to ssaki, które przemieszczają się do miejsc zaludnionych w poszukiwaniu łatwego pożywienia, o które łatwo w siedliskach ludzi, szczególnie w okolicach zsypów czy śmietników.
O ile jeden szczur czy mysz nie stanowią zagrożenia, o tyle ich duże kolonie mogą być nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Dlatego też od czasu do czasu konieczne jest przeprowadzenie deratyzacji.

 

Deratyzacja – co to jest?


Deratyzacja to nic innego, jak zwalczanie  za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej są to szczury, myszy, krety, kuny i inne gryzonie oraz dzikie zwierzęta.
Do przeprowadzenia deratyzacji stosuje się przede wszystkim trutki, które występują w postaci:
•    pasty;
•    kostki woskowej;
•    bloczków woskowych.
Każda z trutek charakteryzuje się selektywnie dobranymi substancjami wabiącymi oraz substancjami mumifikującymi. Trutki często są na bazie produktów wysoko zbożowych co również sprzyja pobieraniu trucizny przez gryzonie.
 

DERATYZACJA

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas