• METODA OPRYSKOWA

 

Najbardziej klasyczna metoda , sporządzamy roztwór wodny z koncentratu. Polega ona na naniesieniu preparatu owadobójczego na daną powierzchnię przy pomocy specjalnego opryskiwacza. Preparat najczęściej ma postać płynu. Metoda eliminuje insekty działając dwojako:

na ich układ pokarmowy, preparat jest bowiem tak sporządzony, że szkodnik chętnie go zjada, co prowadzi do jego szybkiej śmierci.

a także w sposób kontaktowy, nawet wtedy, kiedy owad preparatu nie spożył, ale miał z nim kontakt.

Zaleta metody to przede wszystkim widoczne szybkie efekty, ograniczenie populacji insektów, które zaczyna być widoczne dość szybko.

Wady tej metody to przede wszystkim specjalne przygotowanie mieszkania tj.: schować żywność, zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą być wkładane do ust przez dzieci, mieszkanie należy opuścić, a nakaz ten bezwzględnie dotyczy dzieci, kobiet w ciąży, osób w podeszłym wieku, osób z chorobami układu oddechowego oraz zwierząt. Po oprysku mieszkanie należy opuścić na kilka godzin (dokładne informacje podajemy zawsze tuż przed zabiegiem, w zależności od tego, jakiego środka użyliśmy).

 

 

 • METODA ŻELOWA

 

Polega na punktowym wyłożeniu specjalnego żelu w miejsca, w których pojawiają się szkodniki.Metoda mniej uciążliwa niż opryskowa.

Żel jest tak skomponowany, że insekty postrzegają go jako atrakcyjne pożywienie. W swoim składzie zawiera wodę, białko, feromony oraz przede wszystkim truciznę. Trucizna jest zupełnie niewyczuwalna dla szkodników, dlatego chętnie go pobierają, dużo chętniej, niż resztki pokarmowe, które zostają np. w kuchni.

Zalety metody żelowej jest zapewne jej nie uciążliwość dla użytkowników danego pomieszczenia, zabieg wykonywany jest dyskretnie oraz mieszkanie czy pomieszczenie nie muszą być specjalnie przygotowane do zabiegu.

Zabiegi te są bezpieczne dla ludzi. Obecność żelu nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, jest on neutralny i ulega biodegradacji, nie szkodzi w żaden sposób środowisku ani zwierzętom domowym. Nie niszczy też powierzchni, na które został naniesiony.

Zabieg ten stosujemy w restauracjach, hotelach, biurach czy szpitalach bez konieczności opuszczania przez gości czy pacjentów danego miejsca. Przeprowadzony jest zupełnie niepostrzeżenie, bez zwracania uwagi i wywoływania konsternacji innych użytkowników lokalu.

Wadą metody żelowej jest fakt, że na efekty trzeba nieco poczekać, zwłaszcza w przypadku prusaków. Żel działa tylko na te osobniki, które go zjadły lub zjadły innego prusaka zatrutego żelem. Nie działa na ooteki, dlatego należy cierpliwie zaczekać, aż z ootek wyklują się młode, aby one również się zatruły.

 

 • ZAMGŁAWIANIE TERMICZNE (gorąca mgła)

 

W tym zabiegu kluczową rolę odgrywa wysoka temperatura. Pod jej wpływem woda odparowuje, a następnie skrapla się w kontakcie z chłodniejszym powietrzem pomieszczenia. W ten sposób dochodzi do wytworzenia mgły złożonej z substancji trującej o lekkich i mikroskopijnych kropelkach. Taka mgła długo unosi się w powietrzu i również dociera w trudno dostępne miejsca.

Metoda ta gwarantuje równomierne pokrycie powierzchni. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w trudno dostępnych miejscach, np. w piwnicach, zsypach. Powierzchnie pozostają niemal suche, a skuteczność pozostaje na wysokim poziomie. Zabieg jest krótszy niż tradycyjny oprysk i pozwala ograniczyć zużycie trucizny.Mgła unosząca się w powietrzu jest w stanie zneutralizować np. zarodniki pleśni, grzybów, alergeny i inne drobnoustroje.

 

 • ZAMGŁAWIANIE ULV (na zimno)

 

Metoda nanoszenia preparatu przy pomocy generatora zimnej mgły. Generator taki wytwarza mgłę (będącą mieszanką substancji trującej i wody) złożoną z bardzo drobnych kropelek (o średnicy ok. 30 mikronów). Wypuszczana pod wysokim ciśnieniem, co wprawia kropelki w ruch. Unoszą się one w powietrzu i docierają do każdej, najmniejszej szczeliny. W takie miejsca, w które nie byłoby szans dotrzeć za pomocą oprysku grubokroplistego. To podstawowa przewaga zamgławiania ULV nad tradycyjnym opryskiem: zabieg jest dużo bardziej skuteczny i precyzyjny co daje możliwość precyzyjnego dotarcia w każde miejsce.

Nie bez znaczenia pozostaje tu także temperatura. Wytwarzana przez generator mgła jest zimna, co powoduje, że substancja biobójcza zachowuje pełnię swoich właściwości.

Trucizna oddziałuje na insekty w sposób kontaktowo-pokarmowy. Mgła osiada na powierzchniach w postaci mikroskopijnych kapsułek, których wnętrze wypełnione jest trucizną. Kiedy insekt nadejdzie, kapsułka pęka, uwalniając zawartość. Osiada na owadzie, także na jego odnóżach, którymi pobiera pokarm. Prowadzi to do jego szybkiej śmierci.

Metoda ta działa na wszystkie szkodniki domowe: prusaki, karaluchy, mrówki, mole, rybiki, pchły, wszy, pluskwy i wiele innych. Co ważne, nie moczy powierzchni, mogą one być lekko zwilżone. Zamgławianie ULV to zabieg szybki, umożliwiający użycie mniejszej ilości wody, skuteczniejszy niż zwykły oprysk.

 

 • WYMRAŻANIE SUCHYM LODEM Cryonite

 

Wymrażanie w temperaturze MINUS -78 °C, które zapewnia natychmiastowy efekt. Lokal jest gotowy do użytku natychmiast po zabiegu.

Wymrażanie nie tylko skutecznie zwalcza owady, ale także nie wymaga wykonywania przez mieszkańców wielu czynności, jak wynoszenie mebli, chowanie przedmiotów, zabezpieczanie jedzenia. Metoda ta jest najbezpieczniejsza dla ludzi, dzieci, zwierząt.

 

ZALETY WYMRAŻANIA:

 

 • zabieg jest metodą jednorazową,

 

 • nie trzeba zabiegu powtarzać,

 

 • usuwa dorosłe osobniki, jaja i larwy,

 

 • nie ma konieczności chowania produktów spożywczych,

 

 • bezpieczna dla ludzi, dzieci, zwierząt,

 

 • brak zapachu oraz pozostałości po zabiegu,

 

 • nie wymaga wietrzenia pomieszczenia,

 

 • w 100% skuteczna przy PLUSKWACH domowych.

 

 

Zachęcamy do skorzystania z innowacyjnej i bardzo skutecznej metody!

 

 

METODY ZABIEGÓW

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas