ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Skąd wiadomo, że w domu są pluskwy?


Objawy bytowania pluskiew nie są oczywiste. Podobnie, jak i inne insekty po prostu żywią się krwią. Ich działanie jest takie samo, jak u kleszczy – wpuszczają substancję neutralizującą, dlatego też nie czujemy ugryzienia. Z racji, że najczęściej bytują w nocy, gryzą nas w rejonie twarzy, szyi czy rąk.


Ugryzienia pluskiew nie są charakterystyczne dla niewprawionego oka – przypominają alergię skórną albo ugryzienie pajęczaka, dlatego też zorientowanie się, że pluskwy są w domu nierzadko zajmuje nam trochę czasu.


Pomimo żywienia się krwią, pluskwy nie stanowią dużego zagrożenia dla naszego zdrowia. Roznoszą znacznie mniej patogenów, niż moglibyśmy się spodziewać, jednak są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, gdyż mogą wywoływać szereg alergii.


Dezynsekcja pluskwy Warszawa


Mimo, że pluskwy nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, zdecydowanie wpływają na komfort naszego życia, dlatego też dezynsekcja pluskiew jest jak najbardziej wskazana. Dzięki nowoczesnym i bezpiecznym metodą likwidacji pluskiew tuż po zabiegu będziemy mogli spać spokojnie we własnym domu bez strachu o kolejne ugryzienia.


Czy warto walczyć z pluskwami na własną rękę? Zdecydowanie nie jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem to insekty, które są naprawdę bardzo podstępne i skrywają się w najmniej dostępnych miejscach. Wykonanie dezynsekcji przez profesjonalną firmę zdecydowanie cały proces przyspiesza.
 

Skąd się biorą pluskwy?


Pluskwy najczęściej przynosimy z pracy, z zakupami, ale też i pozostają pamiątką z wakacji. Możemy je bowiem spotkać zarówno w małych hostelach, jak i luksusowych hotelach, a także w szpitalach, które przecież są uważane za miejsca stosunkowo czyste.


Pluskwy do domu możemy sprowadzić kupując nowe meble – zdarza się, że mieszkają one na magazynie i wraz z nową kanapą wędrują do naszego domu. Najczęściej jednak przynosimy je wraz z rzeczami z drugiej ręki, które wcześniej nie zostały we właściwy sposób zdezynfekowane.


Dlatego też podróżując po Europie warto skorzystać z dodatkowej usługi na lotnisku, jaką jest sprawdzenie czy w bagażu nie ma pluskiew. Praca to wykonywana jest przez psy tropiące, które podobnie jak w przypadku narkotyków wyczulone są na tego konkretnego owada. Usługa ta, choć nie należy do najtańszych pozwala nam uniknąć sprowadzenia nieproszonych gości do domu.
 

Jak pozbyć się pluskiew?


Pluskwy są trudnym przeciwnikiem, bowiem bytują w miejscach trudnodostępnych – za kontaktami, listwami, pod materacami. Dlatego też generalne porządki w domach i biurach pozwalają na wykrycie kolonii zanim zaatakuje ona cały dom.


Samodzielne usunięcie pluskiew nie jest łatwe – wydaje nam się, że odkryliśmy jedno gniazdo i po jego likwidacji zaprzestajemy walki, tymczasem jest bardzo prawdopodobne, że w międzyczasie pluskwy założyły już kolejną kolonię, która zaatakuje niebawem.


W internecie możemy znaleźć wiele wskazówek oraz pomysłów na domowe pozbycie się pluskiew – jak wypalanie ubrań i rzeczy w piekarniku, czy trzymanie ich w zamrażarce. Oczywiście, zarówno wysoka, jak i niska temperatura likwidują pluskwy, ale należy oba zabiegi przeprowadzić we właściwy sposób. Samodzielne wypalanie pluskiew w piekarniku może skończyć się pożarem, zaś trzymanie ubrań w zamrażarce przez kilka godzin nie przyniesie rezultatu.


Kolejnym sposobem jest pranie ubrań – ta metoda najczęściej prowadzi do założenia gniazda przez pluskwy w rejonie pralki, co ostatecznie jeszcze bardziej pogłębia problem z insektami.
 

Pluskwy zaliczają się do insektów, które budzą szczególne odrażenie, a ich wytępienie jest niezwykle trudne i wymaga nie tylko znajomości środków, jakich należy użyć to pozbycia się tego problemu, jak i zrozumienie jak wyglądają ich ścieżki i gdzie mogą się ukrywać.
Likwidacja pluskiew jest możliwa na własną rękę – w wielu sklepach możemy zakupić dedykowane środki, które są możliwe do zastosowania w domach. Skuteczne są również metody domowe, jak wymrażanie czy wypalanie, jednak źle wykonane mogą prowadzić do większych szkód niż zawołanie dedykowanej firmy.


Poznaj swojego wroga, czyli odpluskwianie Warszawa


Aby rozpocząć zwalczanie pluskiew konieczne jest zrozumienie czym są te insekty oraz jak je rozpoznać. Pluskwy są bardzo małe, więc rzadko kiedy możemy je zlokalizować gołym okiem, szczególnie że na tak zwany żer wychodzą w nocy, kiedy śpimy. 


Pluskwy są owadami, które towarzyszą nam od zawsze, choć początkowo żywiły się krwią nietoperzy i mieszkały razem z nimi w jaskiniach. W raz z rozwojem cywilizacji adoptowały się do nowych warunków i dzisiaj można je spotkać praktycznie wszędzie, choć warto mieć na uwadze, że w latach 70 ubiegłego wieku dzięki walce z pluskwami na całym świecie zostały one niemal całkowicie wytępione.


Wbrew pozorom pluskwy nie są bezpośrednio powiązane z czystością. Wśród wielu osób panuje przekonanie, że problem pluskiew dotyczy tylko ludzi biednych i brudnych – to bardzo mylne przekonanie, bowiem pluskwy najlepiej rozwijają się i czują w miejscach czystych, bowiem ułatwia im to przemieszczanie się i rozwój kolonii.

Zwalczanie pluskiew Warszawa

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas