ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Zwalczanie prusaków Warszawa – kiedy zgłosić się po pomoc?


Wiele osób panikuje widząc jednego prusaka. Oczywiście, jeden osobnik może być zwiastunem całej kolonii, ale nie warto wpadać w panikę – być może prusak został dopiero przyniesiony ze sklepu? Gdy zauważymy insekta koniecznie obserwujmy mieszkanie, sprawdźmy różne zakamarki w kuchni i łazience. Wilgotne i ciemne miejsca są idealnym siedliskiej dla prusaków, a biorąc pod uwagę, że owady te nie lubią zimna, szybko znajdziemy je na tyłach pralki czy zmywarki.


Jeśli zauważymy, że prusaki pojawiają się w małej ilości, ale regularnie, powinno być to dla nas alarmem i w takim wypadku konieczne jest zadzwonienie po pomoc.


Szybkie i skuteczne usuwanie prusaków Warszawa


W przypadku walki z prusakami warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które jesteśmy państwu wstanie zagwarantować. Mimo, że insekty nie gryzą nas bezpośrednio, przenoszą patogeny i wirusy, które są bardzo groźne dla zdrowia, ale przede wszystkim sama obecność prusaków wzbudza w nas dyskomfort. Dezynsekcja w tym wypadku jest konieczna!


Nie walcz z prusakami domowymi sposobami, bowiem nie tylko nie są w pełni skuteczne, ale dodatkowo mogą wpłynąć negatywnie na stan twojego zdrowia. Walkę z nierównym przeciwnikiem zleć specjalistom. Zadzwoń do nas już dzisiaj i zamów profesjonalne usuwanie prusaków w Warszawie. Gwarantujemy skuteczność i szybki czas realizacji.

 

Skąd się biorą prusaki w domu?


Prusaki w domu nie są wcale takim rzadkim problemem. Te insekty żerują w sklepach i magazynach, i to właśnie często z żywnością przyprowadzamy je do domu. Jeden niezauważony osobnik może okazać się kotną samicą, co z kolei szybko prowadzi do powstania dużej kolonii.


Prusaki wędrują też kanałami wentylacyjnymi oraz różnymi szparami, dlatego też problem prusaków jest tak powszechny w domach wielorodzinnych. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie dezynsekcji w całym budynku, a nie tylko w konkretnym mieszkaniu.

 

Problem koniecznie należy zgłosić do administratora lub zarządcy budynku, aby uniknąć zagrożenia epidemiologicznego.


Usuwanie prusaków Warszawa – jakie metody?


W codziennej walce z prusakami posiłkujemy się powszechnie dostępnymi środkami, które możemy zakupić w sklepie. Należą do nich między innymi lepy. Pamiętać należy jednak o tym, że to pułapki, które są skuteczne tylko i wyłącznie na osobniki, które wyruszyły w poszukiwaniu pożywienia, tymczasem za listwami i w innych trudno dostępnych miejscach mogą one wciąż bytować i się rozwijać i nadal stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Głodne prusaki zjadają osobniki swojego gatunku, a zatem brak pożywienia nie jest im straszny.


Profesjonalne zwalczanie prusaków w Warszawie to usługa, która gwarantuje wytępienie całej kolonii, ale nie oznacza również, że prusaki nie wrócą. Jak wspomnieliśmy wyżej, w przypadku domów wielorodzinnych niemal zawsze wymagana jest pełna dezynsekcja bloku, a mimo to z czasem prusaki mogą pojawić się ponownie.


Usuwanie prusaków możliwe jest dzięki kilku metodom, które dobiera się indywidualnie w zależności od skali problemu:

 

 

  • zamgławianie ULV, czyli rozpylanie środków chemicznych;
  • oprysk pestycydami;
  • żelowanie, czyli stosowanie substancji żelującej w trudnodostępnych miejscach;
  • parowanie, czyli metoda ekologiczna, którą można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

 

Dobór metody jest zawsze konsultowany z klientem i uwzględnia między innymi obecność w domu dzieci czy zwierząt, na które silne środki chemiczne mogłyby wpłynąć.
 

Prusaki, czyli karaczany to przybysze z Azji, którzy doskonale zadomowili się również w Polsce. Do Europy prawdopodobnie przybyły wraz z transportem żywności i w tej chwili występują niemal na całym globie, gdzie panują dogodne dla nich warunki. Te insekty potrafią poważnie zirytować niemal każdego, zwłaszcza że pojawiają się w miejscach, w których zależy nam na czystości, czyli w kuchni i łazience.


Prusaki, to owady, które są bardzo wytrzymałe i dość szybko tworzą nowe i liczne kolonie. Uwielbiają miejsca wilgotne, a mieszkania i domy są dla nich idealnym schronieniem z dobrym dostępem do jedzenia. Ciekawostką jest, że w odróżnieniu od karaluchów – nie są odporne na zimno!

 

Czy prusaki są niebezpieczne?


Mimo, że prusaki nie są owadami żywiącymi się ludzką krwią, stanowią bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia. Przenoszą bardzo wiele patogenów i mogą wywoływać choroby takie, jak dżuma, czerwonka czy tyfus. Do zarażenia może dość poprzez kontakt z żywnością, w której prusaki zostawiają swoje odchody oraz wylinkę, a zmieniają ją kilka razy w ciągu swojego życia. To właśnie w ten sposób przenoszą one również pleśnie i grzyby, co przyczynia się do problemów z oddychaniem czy wywołuje gwałtowne alergie.


Prusaki żywią się produktami, które mamy w szafkach, choć w pierwszej kolejności wybierają produkty wodniste, szczególnie warzywa, dlatego też jeśli mamy schowane ziemniaki w piwnicy, o obecności prusaków możemy nie być świadomi.
 

Zwalczanie prusaków Warszawa

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas