ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Jak długo po dezynsekcji żyją karaluchy?


Środki biobójcze, które stosujemy do zwalczania karaluchów w Warszawie działają bardzo szybko i w przeciągu kilku godzin zabijają większą część populacji. Może się jednak zdarzyć, że nie wszystkie karaluchy miały styczność z substancją owadobójczą lub pochłonęły jej za mało, dlatego zaleca się monitorowanie obecności karaluchów do 48 godzin od wykonania zabiegu. Jeśli po tym czasie karaluchy wciąż się pojawiają zalecamy ponowny kontakt w celu dokończenia przeprowadzenia pełnej dezynsekcji.


Warto jednak pamiętać, że efekt dezynsekcji w wielu przypadkach zależy jednak od nas samych. Karaluchy są wstanie przedostać się przez bardzo małe szczeliny, zatem jeśli bytują w sąsiednich mieszkaniach, na klatkach schodowych, niezbędne jest wprowadzenie zabezpieczeń. To przede wszystkim uszczelnienie, zalepienie szczelin, a także osiatkowanie kratek wentylacyjnych. 


Dla karaluchów znaczenie ma też czystość mieszkań – są to owady, które cenią sobie mieszkania brudne i wilgotne, dlatego utrzymanie właściwej czystości jest kluczowe. Należy wycierać blaty, nie zostawiać resztek jedzenia, a w przypadku bardzo wysokiej wilgotności w pomieszczeniach zadbać o odpowiednią wentylację, a nawet odgrzybianie. 

 

Szybko i skutecznie – zwalczanie karaluchów Warszawa


Jesteśmy firmą, która od wielu lat działa na rynku zwalczając karaluchy w Warszawie. Bez problemu znajdujemy ich ścieżki, dzięki czemu szybko przeprowadzamy skuteczną dezynsekcję. Środki, jakie stosujemy w walce z insektami każdorazowo dobieramy do problemu, uzgadniając wcześniej warunki współpracy z naszymi klientami.


Po przeprowadzeniu dezynsekcji zostawiamy instrukcję bezpieczeństwa i prosimy naszych klientów o monitorowanie sytuacji, dzięki czemu w każdej chwili możemy dokonać ponownej eliminacji owadów uwzględniając nowe trasy migracji czy inne środki biobójcze. Zapraszamy serdecznie do kontaktu i do zapoznania się z naszą ofertą na zwalczanie karaluchów oraz innych insektów. Eliminację karaluchów zdecydowanie lepiej przeprowadzić raz, a skutecznie i cieszyć się właściwym komfortem we własnym domu.
 

Jak skutecznie zwalczać karaluchy?


Karaluchy nie są proste do zwalczenia. Większość domowych pułapek czy środków na karaluchy nie działa, a do tego może być niebezpieczna dla stosujących dane środku ludzi. W przypadku zwalczania karaluchów koniecznie trzeba poprosić o pomoc specjalistów, którzy nie tylko we właściwy sposób dobiorą środki, ale również stosują odpowiednie ubranie, które chroni ich przed działaniem szkodliwych substancji.


Metody zwalczania karaluchów są różne, ale do najczęściej wykorzystywanych zalicza się:

 

 

  • żelowanie, czyli rozłożenie substancji w żeli w miejscach najczęstszego bytowania;
  • zamgławianie na karaluchy, czyli rozpylenie środka chemicznego w postaci zimnej mgły
  • oprysk na karaluchy – punktowe rozprowadzenie środka na przykład w szczelinach, za meblami, czyli w miejscach migracji karaluchów.

 

Czy dezynsekcja karaluchów jest skuteczna?


Podczas zwalczania karaluchów stosujemy silne środki, które gwarantują prawidłowe wykonanie usługi. Oznacza to, że karaluchy ulegają wytępieniu niemal w 100% - piszemy niemal, bowiem w przypadku wielkich kolonii, a także w przypadku dużych budynków wielorodzinnych 100% eliminacja insektów nie zawsze jest możliwa. Może się zdarzyć, że pomimo wyeliminowania problemu w jednym mieszkaniu, wciąż jedno z gniazd znajdować się będzie w innym miejscu.
Czas zabiegu zależny jest od wielkości pomieszczenia, ale trwa mniej więcej do 30 minut w zależności od wybranej metody. Z perspektywy osób, które zajmują się dezynsekcją, bardzo ważne jest dla nas zlokalizowanie ścieżek migracyjnych karaluchów, dzięki czemu możemy we właściwy sposób dobrać środki biobójcze i przede wszystkim zaaplikować je w odpowiednim miejscu.
 

Karaluchy należą do rodziny karaczanów, czyli do owadów, które bardzo trudno wytępić. Są odporne na susze, wysoką wilgotność, a nawet są wstanie przetrwać przez długi czas bez pożywienia. Szybko dostosowują się do nowych warunków, a zatem proces ich adaptacji w każdym miejscu jest niemal natychmiastowy. Dodatkowo są one nosicielami wielu bakterii i patogenów, które mogą wywołać groźne choroby. Karaluchy mogą mieć różną wielkość, a do tej rodziny zalicza się również uciążliwe i irytujące prusaki.


Karaluchy najczęściej można spotkać w miejscach, takich jak duże skupiska ludzi – zapewniają im łatwą kryjówkę oraz dzięki obecności odpadków, mają stały dostęp do pożywienia. Dlatego też jedyną skuteczną metodą w walce z karaluchami jest przeprowadzenie dezynsekcji. W przypadku, gdy problem z karaluchami dotyczy całego pionu czy całego bloku konieczne będzie przeprowadzenie pełnej dezynsekcji, bowiem usunięcie owadów z jednego mieszkania nie zapewni odpowiedniej i długotrwałej ochrony.


Skąd się biorą karaluchy?


Karaluchy są nieodzownym elementem naszego krajobrazu i trudno jest wytępić je w 100%. Do domu możemy przynieść je razem z zakupami, ale może się również zdarzyć, że wrócą z nami z wakacji, bowiem mogą przez przypadek znaleźć się w naszej walizce.


Przed rozpakowaniem produktów czy walizki warto zwrócić uwagę, czy nie mamy ze sobą pasażera na gapę, bowiem szybko wykryty pojedynczy karaluch nie będzie stanowił zagrożenia, w odróżnieniu od całej kolonii, która w szybki sposób opanuje nasze mieszkanie, szczególnie kuchnię oraz łazienkę.
 

Profesjonalne zwalczanie karaluchów Warszawa

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas