736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

Ratatuj24

Blog

01 lipca 2024

Pluskwy, to jedne z najstarszych insektów, które towarzyszą ludziom od… czasu jaskiń. Mimo, że nie są szalenie groźne dla naszego zdrowia, są bardzo uciążliwe, a ślady ugryzień pozostawiają widoczne ślady i świąd. Dlatego też uważa się ich za bardzo nieproszonych lokatorów, których należy się pozbyć z domowej przestrzeni.


Pluskwy zamieszkiwały niegdyś jaskinie, gdzie żywiły się krwią nietoperzy. Wraz z zaadoptowaniem jaskiń przez ludzi zaczęły z nimi wędrować po całym świecie i tak dzieje się po dzień dzisiejszy. Pluskwy są obecne na całym świecie, a co jest dla wielu osób ciekawostką – wcale nie są synonimem brudu i braku higieny. Wręcz przeciwnie – pluskwy cenią sobie miejsca czyste, gdyż dzięki temu łatwiej im zdobyć pożywienie.


Pluskwy – skąd się wzięły w naszym domu?


Plaga pluskiew już niejednokrotnie przetoczyła się przez cały świat. To bardzo małe insekty, które ciężko dostrzec gołym okiem. Najczęściej swoje gniazda zakładają w miejscach trudnodostępnych, dlatego też warto od czasu do czasu robić bardzo gruntowne porządki, dzięki czemu możemy odkryć ich liczne gniazda. Kolonie pluskiew najczęściej możemy znaleźć w zakamarkach łóżek, czy kanap, a także za listwami, tapetą czy w kontaktach. 


Ale skąd w zasadzie pluskwy w naszych domach? Po prostu je do domu sprowadzamy i to bardzo często nieświadomie. Pluskwy możemy wnieść do domu wraz z meblami i ubraniem. Bytują zarówno w nowoczesnych magazynach, jak i w komisach z rzeczami z drugiej ręki. Ale pluskwy są obecne także w luksusowych hotelach oraz szpitalach. Możemy zatem przynieść je w bagażu, szczególnie jeśli wracamy z wakacji lub z pobytu w szpitalu. 


Pluskwy cenią sobie gładkie i czyste powierzchnie, bowiem ułatwia im to dotarcie do pożywienia, czyli krwi. 

 

Jak pozbyć się pluskiew?


Pozbycie się pluskiew z otoczenia nie jest łatwe, szczególnie jeśli nie posiadamy w tym kierunku doświadczenia. Otóż pluskwy zakładają gniazda w naprawdę trudnodostępnych miejscach i najczęściej tych gniazd jest kilka, a zatem usunięcie jednego nie oznacza, że problemu się pozbyliśmy.


Wiele osób w walce z pluskwami próbuje wykorzystać domowe sposoby, jak wypalanie w piekarniku, czy zamrożenie rzeczy lub wypranie ich w wysokiej temperaturze. Oczywiście w ten sposób możemy pozbyć się kilku pluskiew, ale nie do końca są to metody bezpieczne.


Wypalanie w piekarniku nie jest możliwe z każdym produktem, a co więcej – przy braku zachowania odpowiedniej ostrożności może skończyć się pożarem. Zamrażanie w domowych warunkach nie przyniesie oczekiwanych skutków, bowiem temperatura w zamrażarkach domowych jest… za niska. Wreszcie pranie – oczywiście 95 stopni pomoże w likwidacji patogenów i ogólnie doczyści ubranie, ale taka temperatura grozi zniszczeniem niektórych tkanin, a ponadto pluskwy mogą zamieszkać w naszej pralce co zdecydowanie odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.


Zamiast zatem stawiać na domowe sposoby – zaufajmy profesjonalistom, którzy z pluskwami poradzą sobie szybko i skutecznie.


Profesjonalne usuwanie pluskiew


Profesjonalne usuwanie pluskiew daje nam gwarancję, że nieproszony gość zostanie wyeliminowany. Mogą zostać wykorzystane do tego różne techniki – ich wybór zależny jest od skali problemu, ale też i naszych możliwości. Inne metody są stosowane w miejscach, gdzie przebywają dzieci czy zwierzęta, a inne w halach produkcyjnych.


Do jednej z najbezpieczniejszych i ekologicznych, a także neutralnych metod zalicza się wymrażanie pluskiew. Stosuje się tu dwutlenek węgla w temperaturze -78 stopni, co daje gwarancję zabicia wszystkich nieproszonych pluskiew. Podczas stosowania tej metody nie jest konieczne opuszczanie mieszkania, a dodatkowo nie jest ona szkodliwa dla zwierząt.
Wymrażanie pluskiew nie wpływa też negatywnie na tkaniny i w zasadzie nie pozostawia śladu, a zatem mieszkanie jest dostępne zaraz po wykonaniu zabiegu.


Pozbycie się pluskiew z pomocą profesjonalnej firmy jest zatem proste i skuteczne – jeśli zmagasz się z pluskwami w swoim domu, koniecznie zadzwoń do nas i otrzymaj fachowe doradztwo i pomoc!

Zwalczanie pluskiew. Jak pozbyć się pluskwy?

Kontakt

0
Instagram
Google+
Youtube
Twitter

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Ratatuj24 2017-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-mail
Ratatuj24
telefon

             RATATUJ 24

              736 290 790

             biuro@ratatuj24.pl

 

 

 

Jesteśmy tutaj

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

O nas